NoderīgiBiedri

Latvijas bankas: grozījumi Maksātnespējas likumā padarīs kredītus nepieejamus vairumam Latvijas iedzīvotāju,20.01.2014

Sešpadsmit Latvijas bankas un filiāles un Latvijas Komercbanku asociācija un divi tās asociētie biedri ir nosūtījuši vēstuli Saeimas spīkerei Solvitai Āboltiņai, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un Saeimas Tautsaimniecības agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājam Jānim Ozoliņam, brīdinot par iespējamām negatīvām sekām, ko radītu plānotie grozījumi Maksātnespējas likumā. Grozījumu ietekmē būtiski var pieaugt hipotekāro kredītu pirmās iemaksas un procentu likmes, padarot tos nepieejamus vairumam Latvijas iedzīvotāju, kā arī šie grozījumi var atstāt negatīvu ietekmi gan uz Latvijas biznesa vides vērtējumu, gan ekonomikas attīstību kopumā.

Finanšu sektora attīstības plānā trūkst attīstības pasākumu,17.01.2014

Finanšu sektora attīstības plāna projekts pašlaik ir koncentrēts uz obligāti ieviešamajiem regulējošajiem pasākumiem, nevis kā attīstības dokuments nozares atbalstam un izaugsmei. Tādēļ Latvijas Komercbanku asociācija neatbalsta finanšu sektora attīstības plāna projektu tā pašreizējā redakcijā un aicina to būtiski pārstrādāt un uzlabot valsts institūciju reālā kopdarbībā ar privāto sektoru.

Pāreja uz eiro pozitīvi ietekmējusi iedzīvotāju finanšu pakalpojumu lietošanas paradumus,16.01.2014

Gadumijā un latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodā no 1. līdz 14. janvārim iezīmējušās vairākas pozitīvas tendences Latvijas iedzīvotāju finanšu pakalpojumu izmantošanā. Liela daļa iedzīvotāju 2013.gada nogalē un janvārī kontā iemaksāto latu skaidro naudu eiro neizņēma, tā vietā būtiski biežāk norēķinoties ar maksājumu kartēm. Gan decembrī, gan janvārī aktīvi tika izmantoti naudas iemaksas bankomāti. Paralēli latiem jau janvāra sākumā tajos galvenokārt tika iemaksāti eiro. Rindas banku filiālēs bija daudz mazākas, nekā iepriekš plānots, jo vairums iedzīvotāju un uzņēmēju uzklausīja banku aicinājumu rīkoties racionāli, lietojot elektroniskos norēķinu līdzekļus un nesteidzoties ar naudas maiņu.

Startējis tradicionālais banku futzāla turnīrs,16.01.2014

Aizvadītās nedēļas nogalē, 12.janvārī, startējis tradicionālais, nu jau trīspadsmitais pēc kārtas, banku un citu finanšu struktūru futzāla turnīrs. Pirmajā kārtā fiksēti vairāki mači ar lielu vārtu starpību, bet centrālajā spēlē BIB otrajā puslaikā salauza Citadele banka pretestību – 5:1.

Aicinām banku klientus pievērst uzmanību PayPal maksājumiem,14.01.2014

Pēc banku rīcībā esošās informācijas, elektronisko maksājumu sistēmā PayPal saistībā ar eiro ieviešanu Latvijā ir radušies atsevišķi sarežģījumi – sistēma automātiski nekonvertē latus uz eiro, tādēļ klientu kontos neienāk maksājumi no PayPal. Bankas aicina klientus individuāli sazināties vai nu ar PayPal vai ar savu banku, lai nodrošinātu maksājumu veikšanu manuālā režīmā.

Banku ziņas

Ar DNB atbalstu 2013. gadā sniegtas 4253 bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem

Ir pagājis gads, kopš DNB banka sāka sadarbību ar starptautiskās labdarības organizācijas „Ronald McDonald House Charities” vietējo...

Izmaiņas Rietumu Bankas darba laikos Lieldienās

Sakarā ar Lieldienu brīvdienu svinēšanu Rietumu Banka strādās šādā režīmā:

77% uzņēmumu: Baltijas valstu konkurētspēja Eiropā turpinās pieaugt

SEB bankas veiktā finanšu direktoru aptauja liecina, ka 77% Baltijas lielāko uzņēmumu sagaida, ka laika posmā līdz 2020. gadam Latvijas, Lietuv...

Baltic International Bank darba laiks Lieldienās

Sakarā ar Lieldienu brīvdienām, informējam Jūs par izmaiņām Baltic International Bank darba laikā:

Statistika


Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte