Kalendārs

Marts 2015

Pr Ot Tr Ce Pk Se Sv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

NoderīgiBiedri

Finanšu izglītības nedēļas laikā tiks uzrunāti gan skolēni, gan deputāti,05.03.2015

Lai sabiedrībā pievērstu lielāku uzmanību nepieciešamībai iegūt un papildināt zināšanas par finanšu un ekonomikas tēmām, kā arī piedāvātu iespējas šīs zināšanas iegūt, 9.-15.martā Latvijā notiks Finanšu izglītības nedēļa 2015. Visa informācija par nedēļas pasākumiem, kā arī partneru jaunumi, informatīvo resursu saraksts un atskats uz iepriekšējiem gadiem pieejams nedēļas īpašajā mājas lapā http://finansunedela.lv

ABLV Bank beidzot "uzkāpj tronī",04.03.2015

Aizvadītajā svētdienā, 1.martā, noslēdzās tradicionālais banku un citu finanšu struktūru telpu futbola turnīrs. Noslēdzās tas ar ABLV Bank triumfu. Ar identisku punktu skaitu – 19 – finišēja arī Citadele banka, tomēr augstāku vietu, pateicoties 3:1 uzvarai savstarpējā spēlē, ieņēma “aizkrauklieši”.

2014. gada banku basketbola finālistes sāk ar uzvarām,02.03.2015

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 22. turnīrā pirmās kārtas spēles vīriešu komandām tika aizvadītas svētdien, 1. martā Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē. 2014. gada čempione "Swedbank” un fināliste „DNB banka” sāka ar uzvarām. Panākumu izcīnīja arī „Nordea banka”, revanšējoties „Citadele bankai” par zaudējumu pagājušā gada bronzas finālā. Otrās kārtas mači notiks 14. martā.

Banku basketbolā pirmo reizi kronēs trīs čempionus,27.02.2015

Latvijas Banku basketbola kausa izcīņas 22. turnīrs startēs 1. martā ar vīriešu komandu spēlēm Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē, taču pirmo reizi sacensību vēsturē tiks kronēti uzreiz trīs čempioni. Fināldienā 18. aprīlī zelta medaļas saņems ne tikai labākā vīriešu vienība un spēcīgākā sieviešu „Trīs pret trīs” komanda, bet arī pirmo reizi notiekošo „Brikers” individuālo sacensību uzvarētājs.

Ja valsts definēs obligāto finanšu pakalpojumu grozu, tas arī jāfinansē no budžeta,26.02.2015

Ja valdība definēs minimālo finanšu pakalpojumu grozu un parametrus, pēc kādiem šiem pakalpojumiem jābūt pieejamiem reģionos, tam ir jābūt finansētam no valsts budžeta. Finanšu pakalpojumu sniegšana ir tāds pats uzņēmējdarbības veids kā mazumtirdzniecība, aptiekas vai būvniecība, nevis valsts bezmaksas pakalpojums.

Dati par privāto pensiju fondu darbību uz 31.01.2015,25.02.2015

LKA mājas lapā ir pieejama statistika par pensiju trešā līmeņa jeb privāto pensiju fondu darbības rezultātiem šā gada pirmajā mēnesī – dati uz 2015. gada 31.janvāri.

Aptauja: prasmīgākie interneta lietotāji nevērīgāki pret e-drošību,18.02.2015

Situācijās, kad var tikt apdraudēti interneta lietotāja dati vai pat finanšu līdzekļi, vismazāk piesardzīgi ir jaunākās paaudzes iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 34 gadiem. Pētījumā noskaidrots, ka daļu internetbankas kodu krāpniekiem neapzināti nodotu katrs ceturtais (25%) šīs vecuma grupas iedzīvotājs, kamēr līdzīgi rīkotos tikai 16% vecākās paaudzes iedzīvotāju. Aptauja par interneta lietotāju paradumiem veikta Latvijas Komercbanku asociācijai (LKA) sadarbībā ar „Omnicom Media Group”.

Banku darbība Latvijā 2014. gadā: attīstība izaicinājumu pilnajā vidē,12.02.2015

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sagatavotā operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem liecina, ka 2014. gadā, neskatoties uz zināmu nenoteiktību ģeopolitiskajā situācijā un ekonomiskajā izaugsmē, bankas turpināja iepriekšējos gados uzņemto kursu uz attīstību, uzlabojoties galvenajiem banku darbības rādītājiem: saglabājās augsts banku sektora kapitalizācijas un likviditātes līmenis, uzlabojās banku sektora pelnītspēja un kredītportfeļa kvalitāte, turpinājās noguldījumu pieaugums, kā arī nedaudz mazinājās banku kredītportfeļa sarukuma temps.

Nodrošinās bezmaksas konsultācijas grūtībās nonākušiem kredītņēmējiem,11.02.2015

Latvijas iedzīvotājiem jau tuvāko mēnešu laikā būs pieejams jauns klientu bezmaksas konsultāciju centrs, kas bez atlīdzības palīdzēs kredītņēmējiem gadījumos, kad tie nonākuši finanšu grūtībās un vairs nespēj kārtot savas saistības pret aizdevējiem. Neatkarīgais dienests piedāvās klientiem juridiskās un finanšu konsultācijas un starpniecības atbalstu sarunās ar kreditoriem, to veidos Latvijas Komercbanku asociācija (LKA), izmantojot Tiesībsarga ieteikumus.

Komercbanku nozare aktīvi piedalās Ēnu dienā,10.02.2015

Lai veicinātu jauniešu izpratni par banku darbību un vēlmi nākotnē izvēlēties profesiju, kas saistīta ar šo nozari, gan Latvijas Komercbanku asociācija, gan tās biedri – bankas – tradicionāli aktīvi piedalās Ēnu dienā, kas norisināsies trešdien, 11. februārī.

Banku ziņas

Atjaunots SEB bankas piedāvājums mājokļu iegādei

Ar 1. martu stājušās spēkā izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredz klientiem iespēju izvēlēties – saņemt klasisko aizdevumu mājokļa iegād...

Baltic International Bank 2014. gadu noslēgusi ar stabiliem izaugsmes rādītājiem

2014. gada 4.ceturksnī Baltic International Bank (BIB) nodrošinājusi savas darbības pamatrādītāju stabilu izaugsmi. Kopējie klientu līdzekļi Ba...

Cilvēki novērtē Norvik IPS pārvaldīto pensiju plānu ienesīgumu, aug dalībnieku skaits

Ņemot vērā, ka Norvik Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības (IPS) pārvaldīto pensiju 2.līmeņa plānu ienesīgums ilgtermiņā saglabā stabilu izaugsmi, aizvie...

Finanšu izglītības nedēļas ietvaros Nordea Finanšu fitnesa treneri palīdzēs attīstīt finanšu muskulatūru

Jau otro gadu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas rīkotajā Finanšu izglītības nedēļā aktīvi piedalās arī Nordea naudas skola. Šo...

Statistika


Visas tiesības aizsargātas © 2012 LKA

Lapas karte